Среда
14.11.2018
17:50
Категорії розділу
Мої статті [13]
Пошук
Вхід на сайт
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Тибавська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Головна » Статті » Мої статті

З любов’ю до літератури…

З любов’ю до літератури…

 

Люди перестають думати,

коли перестають читати

Д.Дідро

 

Традиційним у нашому навчальному закладі стало проведення предметних тижнів, серед них і Тиждень зарубіжної літератури, який щорічно проводиться у лютому. Цього року він проходив з 12.02. по 16.02. 2018 року.

Тиждень зарубіжної літератури в школі – це масштабне літературне свято, яке всі з нетерпінням чекають, під час якого впродовж календарного тижня здійснюється низка різноманітних заходів, що пропагують курс зарубіжної літератури в навчальному закладі. Мета такого тижня – залучити учнів до читання творів світового красного письменства, формувати і поглиблювати їхній інтерес до уроків з предмета, закріпити знання програмового матеріалу, окреслити перспективи подальшої самостійної творчої праці школярів. Заходи, що проводяться, є здебільшого масовими, охоплюють якомога більшу кількість школярів.

Зупинись і подумай! Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без театральних вистав? Доводжу до відома: із сьогоднішнього дня в нашій школі – черговий тиждень зарубіжної літератури». Саме таким оголошенням розпочала загальношкільну лінійку Олена Василівна Ливч учитель зарубіжної літератури, на якій було оголошено план заходів в рамках предметного Тижня.

План проведення тижня був багатообіцяючим, тому всі учні з ентузіазмом почали підготовку.

Під керівництвом чудового наставника, талановитого, творчого вчителя Олени Василівни, перший день розпочали учні 8-9 класів зі засіданням літературної світлини "На любові тримається світ" (за мотивами лірики Г.Гейне, Л.Українки, Л.Костенко). Учні читали напам'ять вірші відомих поетів про кохання, хлопці 8-9 класів чудово виконали пісню «Я без тебе не можу… », весь виховний захід супроводжувала цікава, змістовна презентація підготовлена вчителькою.

День другий . Цікавим і насиченим виявився урок зарубіжної літератури проведений у 6 класі на тему «Сильний людський характер в екстремальній ситуації (за оповіданням Д. Лондона «Жага до життя») на якому Олена Василівна показала себе справжнім майстером своєї справи, виховуючи в учнів збереження власної гідності, імені Людина. Урок характеризувався чітко витриманою структурою комбінованого уроку, логічністю та завершеністю, практичним спрямуванням, вмінням будувати взаємовідносини з учнями на засадах взаємоповаги, довіри; засвідчив високий рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, вмілого використання міжпредметних зв’язків, ІКТ, об’єктивності в оцінюванні навчальних досягнень учнів, глибоким морально-духовним спрямуванням.

 

У третій день тижня проведено конкурс літературних газет на тему «Подорож до саду зарубіжної літератури», де представники з кожного класу презентували свої стіннівки.

 

День четвертий став справжнім казковим дійством під назвою «Літературний бал» присвячений дитячій книзі. Головними героями святкового дійства стали учні 5 та 7 класів. «Казковий серпантин» зібрав навколо себе любителів казки. Учні разом зі своїм наставником підготували яскраве театральне дійство. Школярі перевтілилися у героїв різних казок. Вони захопили своєю грою не тільки однолітків, учителів та батьків, але і учнів початкової ланки, які стали гостями свята.

Всіх здивувавши, завершили тиждень шестикласники, які чудово виконали інсценізацію повісті-казки «Пеппі Довгапанчоха».

Загалом Тиждень зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним.

Варто зазначити, що завдяки таким трудолюбивим, духовно багатим, творчим особистостям, майстрам своєї справи, як Олена Василівна школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури. А вчителька відчуває радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.

Вся наша шкільна родина з нетерпінням чекатиме наступного року.

 

 

 

Вчитель української мови та літератури Туряниця Н.І.

Категорія: Мої статті | Додав: Zell (26.02.2018)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: